fbpx

Boys 2010 Challenge (03-04.12)

Playtime: 2x18 min
Players on the pitch: 8v8
Ball size: 4
Tournament date: 03.-04.12
Location: Sõle hall

Group A

TeamGWDLDifPointsPlace
FC Ararat33--19:191
EPS Musta31114:643
FC Flora Valged311110:542
Põhja-Tallinna JK Volta3--30:2104

03.12.2022

NrPitchTimeTeamsScore
1110:00EPS Musta - FC Ararat1:5
2210:00FC Flora Valged - Põhja-Tallinna JK Volta9:0
5111:30Põhja-Tallinna JK Volta - EPS Musta0:2
6211:30FC Ararat - FC Flora Valged4:0
17116:00Põhja-Tallinna JK Volta - FC Ararat0:10
18216:00EPS Musta - FC Flora Valged1:1

Group B

TeamGWDLDifPointsPlace
Rae Spordikool32-18:362
FC Kirkkonummi Black33--9:291
Tallinna JK Legion31-24:1133
FC Flora Rohevalged3--33:804

03.12.2022

NrPitchTimeTeamsScore
3110:45FC Kirkkonummi Black - Rae Spordikool2:1
4210:45Tallinna JK Legion - FC Flora Rohevalged4:1
7112:15FC Flora Rohevalged - FC Kirkkonummi Black1:2
8212:15Rae Spordikool - Tallinna JK Legion5:0
19116:45FC Flora Rohevalged - Rae Spordikool1:2
20216:45FC Kirkkonummi Black - Tallinna JK Legion5:0

Group C

TeamGWDLDifPointsPlace
FC Kose3--32:1504
FC Flora 2011 Rohelised321-7:372
JK Tallinna Kalev321-7:371
Läänemaa JK31-211:633

03.12.2022

NrPitchTimeTeamsScore
9113:00FC Flora 2011 Rohelised - FC Kose3:0
10213:00JK Tallinna Kalev - Läänemaa JK2:1
13114:30Läänemaa JK - FC Flora 2011 Rohelised1:2
14214:30FC Kose - JK Tallinna Kalev0:3
21117:30Läänemaa JK - FC Kose9:2
22217:30FC Flora 2011 Rohelised - JK Tallinna Kalev2:2

Group D

TeamGWDLDifPointsPlace
Viimsi MRJK Valge321-8:071
Saku Sporting31-28:433
Raasiku FC Joker321-7:172
Raplamaa JK 20113--31:1904

03.12.2022

NrPitchTimeTeamsScore
11113:45Saku Sporting - Viimsi MRJK Valge0:1
12213:45Raasiku FC Joker - Raplamaa JK 20115:0
15115:15Raplamaa JK 2011 - Saku Sporting1:7
16215:15Viimsi MRJK Valge - Raasiku FC Joker0:0
23118:15Raplamaa JK 2011 - Viimsi MRJK Valge0:7
24218:15Saku Sporting - Raasiku FC Joker1:2

Place Matches

04.12.2022

NrPitchTimeTeamsScore
25109:00Põhja-Tallinna JK Volta - FC Kose (13.-16.place)1:3
26209:00FC Flora Rohevalged - Raplamaa JK 2011 (13.-16.place)1:0
27109:45EPS Musta - Läänemaa JK (9.-12.place)1:2
28209:45Tallinna JK Legion - Saku Sporting (9.-12.place)0:4
29110:30Põhja-Tallinna JK Volta - Raplamaa JK 2011 (15.-16.place)1:2
30210:30FC Kose - FC Flora Rohevalged (13.-14.place)1:1 pen 5:6
31111:15EPS Musta - Tallinna JK Legion (11.-12.place)2:2 pen 3:1
32211:15Läänemaa JK - Saku Sporting (9.-10.place)0:0 pen 3:1
33112:00FC Flora Valged - FC Flora 2011 Rohelised (5.-8.place)1:0
34212:00Rae Spordikool - Raasiku FC Joker (5.-8.place)0:2
35112:45FC Ararat - JK Tallinna Kalev (1.-4.place)1:0
36212:45FC Kirkkonummi Black - Viimsi MRJK Valge (1.-4.place)0:3
37113:30FC Flora 2011 Rohelised - Rae Spordikool (7.-8.place)1:3
38213:30FC Flora valged - Raasiku FC Joker (5.-6.place)3:3 pen 1:3
39114:15JK Tallinna Kalev - FC Kirkkonummi Black (3.-4.place)1:0
40214:15FC Ararat - Viimsi MRJK Valge (Final)0:0 pen 4:5